Punto
PUNTO Mühendislik, endüstride karşılaşılan akış ve ısı transferi problemlerinin bilgisayar simülasyonları ile çözümü konusunda faaliyet gösteren bir mühendislik, danışmanlık firmasıdır.

Bu amaçla, Autodesk CFD yazılımı eğitimleri, proje ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Akış ve ısı transferi olaylarının en iyi şekilde anlaşılması, endüstriyel akış ve ısı transferi problemlerinin çözümü konusunda yerli ve yabancı birçok firma adına çok sayıda proje başarı ile tamamlanmış; verilen eğitimler ve teknik destek sayesinde birçok firma ve kuruluş akış ve ısı transferi problemlerini kendi başına çözebilir ve daha iyi ürünler tasarlayabilir hale gelmiştir.
Ayrıntılar
Akış ve Isı Transferi Problemlerini Çözmenin En Hızlı Yolu

Yaptığınız tasarımların performansı hakkında bilgi sahibi olmak için sadece fiziksel testlere güveniyorsanız, vaktinizi ve paranızı cömertçe harcıyorsunuz demektir.

Şimdi, bunun için daha iyi bir yol var: CFD simülasyonları.

Herhangi bir kalıp ve prototip vb. yapmadan, ürün performansının daha tasarım aşamasındayken tespiti, deneme-yanılmaların ortadan kaldırılması ve en iyi tasarımın seçilmesinde en hızlı çözüm CFD simülasyonları yapmaktır. CFD simülasyonları, fiziksel prototip imalatı ve fiziksel testlere göre çok daha ekonomik, hızlı ve güvenilir çözümler sunar.